2016. december 04.

DSC 0191„Azért vagyunk a világon, hogy valahol otthon legyünk benne."
Az idei Fővárosi Gyógypedagógiai Intézmények Szavalóversenyének témájául Tamási Áron szállóigévé vált mondatát választották, amelyet az író Ábel Amerikában cím regényében olvashatunk. A mű befejező mondata kifejezi minden ember alapvető igényét az otthon iránt, ami egyszerre jelent földrajzi helyet és emberi közösséget. Minden emberben ott van a vágy, hogy tartozzon valahová, ahol otthon és biztonságban érezheti magát, ahol a lélek és a szív megpihenhet.

Ez a téma gazdag és sokszínű lehetőséget biztosított a résztvevőknek a vers kiválasztásában. Idén is meglepetés volt, hogy milyen sokféleképpen értelmezték a gyerekek, és a felkészítő tanárok Tamási Áron fent említett mondatát. A versenyzők széles palettáról válogattak, voltak: hazafias, magyarság, humoros állatokról szóló, útkereső, és családi versek is.
Iskolánkat Németh Csaba Péter és Koreny Arabella képviselték, akik idén sem maradtak díj nélkül. Csaba Zelk Zoltán: Este van már című versével arany fokozatot, Arabella József Attila: Isten című versével ezüst fokozatot ért el.

Nagyon büszkék vagyunk rájuk!