2015. február 06.

Fotogram 1Fotózás fényképezőgép nélkül címmel rendeztünk kiállítást épületünk aulájában, ahol a tanulóink által készített fotogramokat lehet két hétig megtekinteni. A kiállítás a Fény Napja projektnapunkon, a fotólaborban készített alkotásokból jött létre.

Az eljárás során a tanulók teljes sötétségben, speciális piros fényű megvilágításban, hófehér, fényérzékeny papírra különböző tárgyakat helyeztek el, amelyet megvilágítottak.
Ahol a tárgyak a fényt nem engedték át, a fényérzékeny anyag nem lépett reakcióba. Ezután a fotópapírt laborvegyszerekben előhívták. Így keletkezett a negatív fénylenyomat, amelyet fotogramnak hívunk.
A fénykép valakinek, vagy valaminek optikai úton, fényérzékeny anyagra, vagy eszközre készített képe. Ezt az eljárást fotózásnak hívjuk. Így a megfogalmazás helytálló – fotózás, fényképezőgép nélkül.