Az alábbi cikkben Balogh Dániel, Ganel Miklós és Maszlag Mihály diákönkormányzati képviselők beszámolója olvasható iskolánk Tanulói Önkormányzatáról:

Úgy kerültünk be a TÖNK-be, hogy van ennek az egésznek egy szervezője Varga Károly, aki beszélt nekünk erről, és felkeltette a figyelmünket. Ha jól értesültem, évek óta működik az iskolában a diákönkormányzat. Ez most teljesen új tönk szervezet lett, mivel a választáson kicserélődtek a TÖNK képviselők és vezetők.

A diákok érdekeit helyezzük előnybe, a jogaikat védjük, segítünk nekik sok mindenben, programokat szervezünk, más iskolákba megyünk tapasztalatcserére.

Az iskolában gyűlünk össze mi így TÖNK vezetők, és megbeszéljük az ötleteinket. Kiállunk a jogainkért, ha szükséges. Ha elmegyünk más iskolába, akkor tudunk mit mondani az iskolánkról. A lényeges témákra kell odafigyelnünk, de a legfontosabb, és a legjobb, ha mindig őszintén beszélünk, logikusan gondolkozunk. A TÖNK, vagyis a diákönkormányzat azért jött létre, hogy tudjunk segíteni az emberi jogok érvényesítésében, és az felnőtt élet körülményeiről jobban tájékozódjunk. Pl.: Mi szeretne lenni?

Megkérdezzük a tanulókat, hogy milyen kéréseik vannak felénk. A diákönkormányzat segít azokon az embereken is, akik nehezen tudnak beilleszkedni. Sokat beszélgetünk a többiekkel. Mi szívesen segítünk azokon, akik hozzánk fordulnak. Mindenkinek joga van az emberhez méltó élethez.

Életünk során fontos megtanulnunk önkritikával élni. Szeretnék, ha együtt működhetnénk másokkal. Mi szeretnék nektek segíteni, ha együttműködtök velünk, akkor jobban érezzük magunkat az iskolában.